• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/800922516615819/
  • https://twitter.com/HLLKOC

Bilgili Kartaneleri

Hoşgeldiniz.

Erdem Ali Dinçer
eylusu55@gmail.com
Canım Ne İster?
20/11/2020
   Merve çok karışık bir oyun oynuyordu.Merve oyuna öyle bir dalmış ki annesini duymamış.Aslında karışık derken odayı çok dağıtarak oynamış.Hatta Merve annesinin ona seslendiğini bile duymamış. Annesi, 'kızım misafir geliyor odanı lütfen toplar mısın? demiş. Merve biraz düşünmüş ve sonra annesine ' annecim canıma sordum, canım şimdi toplamak istemiyor, canım sonra isteyince toplarım' demiş.Annesi de büyük bir üzgünlükle odadan çıkmış. 
Merve annesinin odadan çıktığını bile farketmemiş. Amaaa bir şey farketmiş karnından gurul gurul sesler geliyormuş. 
     Annesinin yanına koşup, 'anneciğim karnım acıktı yemek hazırlayabilir misin?' demiş. Annesi bir saniye demiş, bir saniye sonra annesi şöyle bir cevap vermiş, 'canıma sordum tatlım canım şuan yemek yapmak istemiyormuş, ama sonra canım isteyince yaparım' demiş. Bu cevaba şaşıran Merve bir süre düşünmüş ve aklına çikolata fikri gelmiş, buldum diyerek gülümsemiş ve babasının yanına gitmiş. 
     Babasına, 'babacığım canım tatlı bir şeyler istiyor bakkala gidip çikolata alabilir miyiz? demiş. Az önce annesiyle konuşmalarını duyan babası bir saniye bekle demiş Merve' ye ve düşünmüş, 'canıma sordum kızım canım şuan çikolata almak istemiyor ama sonra canım isteyince alırız' demiş. Bu cevabı duyan Merve babasının önünde şaşkınlıkla kalakalmış. 
      Merve üzülüp odasına gitmiş. O sırada ayağına oyuncak bir çatal batmış. Mırıldanak neden odayı bu kadar dağınık bıraktım ki diyerek kendine kızarken, annesiyle babasının neden böyle davrandığını ve hatasını anlamış. 
     Gülümseyerek ayağa kalkmış ve odasını toplamaya başlamış. Odayı toplarken kaybettiği boya kalemlerini yastığının altında bulmuş. Arkasını döndüğünde sehpasında süt ve kurabiye görmüş, tam da o sırada kapıda kendisini izleyen anne ve babasını farketmiş. 
Sonrada koşup anne ve babasına sarılmış. Ve 'galiba hepimizin canı aynı şeyi istemiş' demiş...


461 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Üyelik Girişi
eTwinning

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret253518
SATRANÇ

Etkinlik Takvimi
Hava Durumu