• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/800922516615819/
  • https://twitter.com/HLLKOC

Bilgili Kartaneleri

Hoşgeldiniz.

Damla Er
ugurer55@gmail.com
Arkadaşlık
18/11/2020
ARKADAŞLIK
 
    Deniz de bir çok canlı yaşarmış.Bunlardan biri de gümüş renkli bir balık olan Şokobeli imiş. Şokobeli'nin en iyi arkadaşı ise Şıpşıp'mış. Her gün Şokobeli ve Şıpşıp oyunlar oynar, birbirlerine masallar anlatırlarmış Şokobeli ve Şıpşıp birbirlerini çok severlermiş.
      Yine bir gün Şokobelli ve Şıpşıp oyun oynarken yanlarına turuncu renkli başka bir balık gelmiş.Şokobelli ve arkadaşı o balıkla tanışmışlar ve isminin Yangi olduğunu öğrenmişler.
      O günden sonra Şıpşıp ve Şokobelli yeni arkadaşlarıyla her gün buluşup oyunlar oynarlarmış.Fakat Yangi,Şıpşıp ve Şokobelli'nin arkadaşlığını kıskanmaya başlamış. Yangi, planını şokobellinin uzakları merak etmesi üzerine kurdu. Fakat sokobelli annesinin uzaklara gitmesine izin vermeyeceğini biliyor olmasına rağmen ertesi gün Yangi ile uzaklara gitti. Gittikleri yerde Yangi denizanaları ve deniz kaplumbağlarıyla karşılaştı Yangi onlarla sohbet ederken Şokobelli geri dönmek istedi fakat Yangi son birşey göstereceğiyle igili ısrarda bulununca onla beraber gitmeyi kabul etti.
   Bu kez yukarı doğru yüzmüşler sonunda ikiside güneşin denizi aydınlattığı bir yere gelmişler. Yangi burada Şokobelli'ye güneşi ve insanları anlattı ardından ikiside suyun üstüne çıkp dışarıdaki manzaraya baktılar.Yangi,Şokobelli'ye artık sadece onunla arkadaşlık yapmasını söylemiş.Şokobelli zaten seninlede arkadaşız deyince,Yangi anlamış ki iyi arkadaşlığı kimse bozamaz.
      Geri döndüklerinde,Şokobelli ailesi ve Şıpşıp'ın onu çok merak ettiklerini görünce çok üzülmüş ve onlardan özür dileyip en iyi arkadaşına sıkıca sarılmış. 


587 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Üyelik Girişi
eTwinning

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret253502
SATRANÇ

Etkinlik Takvimi
Hava Durumu